Pojednani z Bogiem

Tak jak w zeszłym roku mamy ogromny przywilej współorganizować zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Archidiecezji Krakowskiej. To wydarzenie ma dla nas ogromne znaczenie, gdyż na długo przed powstaniem Głosu, Bóg wlał w nasze serca pragnienie wołania o jedność Kościoła.

Marzymy, aby chrześcijanie różnych denominacji stanęli razem, wołając do Boga o jednego ducha, o braterską miłość! Abyśmy w pokorze oceniali jedni drugich za wyżej stojących od siebie (Flp 2,3). Swoją obecność potwierdziło wielu liderów Kościołów i wspólnot, a przewodniczyć temu wydarzeniu będzie nowy Metropolita Krakowski, abp Marek Jędraszewski.

Zapraszamy szczególnie małżeństwa mieszane wyznaniowo, bo to Wy jesteście proroczą zapowiedzią jedności Kościoła i to od Was możemy się uczyć, jak być jedno w praktyce. Podczas nabożeństwa będzie czas, aby właśnie małżeństwa mieszane stanęły w modlitwie za liderów i pasterzy Kościołów. To na pewno będzie piękna niedziela i ważny moment w historii krakowskiego Kościoła.

Pojednani z Bogiem