Wsparcie

Hojność poszerza granice Bożego Królestwa.


Wierzymy, że hojność jest formą uwielbienia Boga. Kochamy wyrażać Mu naszą wdzięczność i oddanie przez dziesięciny i ofiary z błogosławieństwa, które Bóg umieścił w naszych rękach.

Dziesięcina


Ci, którzy Głos na Pustyni nazywają swoim domem, swoją wspólnotą, regularnie oddają na jej cele dziesięcinę Panu. Słowo „dziesięcina” oznacza „dziesiątą część” i jest to sposób na uhonorowanie Boga z pierwszych 10% naszego dochodu. Każdemu z nas umożliwia ona z powodzeniem wprowadzić Boga do osobistego i wspólnotowego wpływu na całe nasze życie. Dlatego również jako wspólnota oddajemy 10% tego, co otrzymujemy. Wierzymy, że dziesięcina jest jednym z narzędzi Boga wprowadzających nas do obfitego życia. Oprócz dziesięciny staramy się także o pielęgnowanie hojności.

Hojność


Oprócz dziesięciny uczymy się hojności, składania ofiar miłych Panu. Hojność jest czymś więcej niż dziesięcina, gdyż jest wyrazem naszego przemienionego serca, w którym jesteśmy gotowi podzielić się tym, co otrzymaliśmy z innymi. Ucząc się tego, że Bóg jest hojny, sami stajemy się hojnymi, bo pragniemy być takimi, jak On.

Troska

Poprzez rozmaite wsparcie troszczymy się o rodzinę naszej wspólnoty i tych w naszym mieście, którzy są w niekorzystnej sytuacji materialnej lub kryzysowej. Z pomocą wychodzimy nie tylko z potrzebami finansowymi, ale także służymy naszym życiem: modlitwą, wsparciem, a także oferując pomoc w poradzeniu sobie ze sprawami codziennego życia.


Darowizny i wszelkie finansowe wsparcie można wpłacać na konto:

 

Chrześcijańska Fundacja Głos na Pustyni
ul. Górna 5a/9,
30-094 Kraków
Bank Pekao SA, Oddział w Krakowie ul. Pijarska 1,
nr: 70 1240 4533 1111 0010 4504 0897 


Za każdą darowiznę bardzo dziękujemy, szczególnie w imieniu wszystkich adresatów poszczególnych działań Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni. Jesteśmy świadomi, że częścią tego ogromnego przedsięwzięcia są ludzie dobrej woli, przez których Bóg zmienia rzeczywistość.


"Bóg nigdy się nie męczy przebaczaniem człowiekowi.
To człowiek męczy się proszeniem o przebaczenie".

papież Franciszek