“Niech wyjdzie Oblubienica ze swojej komnaty”(Jl 2, 16), czyli o pokucie, poście i nawróceniu.

Najbliższe spotkanie Głosu na Pustyni już w najbliższą środę, 26 lutego. Ponieważ spotkanie wypada w Środę Popielcową, zaczniemy trochę później, o 19:30, aby umożliwić udział w Eucharystii wszystkim tym, którzy wybierają się na nią przed spotkaniem. Większość z nas uda się do sąsiadującego z nami kościoła p.w. św. Jadwigi na ul. Łokietka 60, gdzie Eucharystia zaczyna się o 18:30.

Rozpoczynający się w Kościele Katolickim Wielki Post, dla wielu z nas, jest okazją do tego, żeby zweryfikować swoje życie duchowe. Fioletowe kolory Liturgii przygnębiają nas, a post, jałmużna i modlitwa kojarzą nam się często jedynie z wyrzeczeniami i ciężką pracą nad sobą.

A gdyby tak popatrzeć na te 40 dni z perspektywy Oblubienicy, czekającej na swojego Pana Młodego, który, jak obiecuje, przyjdzie niebawem? Czy pokuta i post muszą kierować nasze serca w stronę smutku związanego z naszym grzechem, czy może mogą stać się rozbiegiem do wejścia w radość zmartwychwstania? Nauczaniem „Niech wyjdzie Oblubienica ze swojej komnaty”(Jl 2, 16), czyli o pokucie, poście i nawróceniu” podzieli się Rafał Indyk: narzeczony czekający na zaślubiny, teolog, katecheta z wykształcenia i pasji, zaangażowany chórzysta schól i chórów, pragnący widzieć, że każdy wierzący Jezusowi odnajduje swoje miejsce w Kościele, w Głosie na Pustyni posługujący w służbie uwielbienia muzyką

Do zobaczenia na Łokietka 79 w środę, 26 lutego. Startujemy wyjątkowo o 19:30.