Najbliższe spotkanie Głosu na Pustyni już w najbliższą środę, 26 lutego. Ponieważ spotkanie wypada w Środę Popielcową, zaczniemy trochę później, o 19:30, aby umożliwić udział w Eucharystii wszystkim tym, którzy wybierają się na nią przed spotkaniem. Większość z nas uda się do sąsiadującego z nami kościoła p.w. św. Jadwigi na ul. Łokietka 60, gdzie Eucharystia zaczyna się o 18:30.
Rozpoczynający się w Kościele Katolickim Wielki Post, dla wielu z nas, jest okazją do tego, żeby zweryfikować swoje życie duchowe. Fioletowe kolory Liturgii przygnębiają nas, a post, jałmużna i modlitwa kojarzą nam się często jedynie z wyrzeczeniami i ciężką pracą nad sobą.
A gdyby tak popatrzeć na te 40 dni z perspektywy Oblubienicy, czekającej na swojego Pana Młodego, który, jak obiecuje, przyjdzie niebawem? Czy pokuta i post muszą kierować nasze serca w stronę smutku związanego z naszym grzechem, czy może mogą stać się rozbiegiem do wejścia w radość zmartwychwstania? Nauczaniem „Niech wyjdzie Oblubienica ze swojej komnaty”(Jl 2, 16), czyli o pokucie, poście i nawróceniu” podzieli się Rafał Indyk: narzeczony czekający na zaślubiny, teolog, katecheta z wykształcenia i pasji, zaangażowany chórzysta schól i chórów, pragnący widzieć, że każdy wierzący Jezusowi odnajduje swoje miejsce w Kościele, w Głosie na Pustyni posługujący w służbie uwielbienia muzyką
Do zobaczenia na Łokietka 79 w środę, 26 lutego. Startujemy wyjątkowo o 19:30.
Chrześcijańska Fundacja Głos na Pustyni nie jest instytucją kościelną, choć została powołana na rzecz odnowy i w służbie Kościołowi. Łączy ona ludzi, którzy kochają Kościół i są jego częścią. Jednak jako organizacja pozarządowa realizujemy nasze cele statutowe, podejmując różnorodne działania na rzecz zmiany życia ludzi, w tym poradnię chrześcijańską, projekcje filmowe, działalność wydawniczą, kursy i warsztaty, a przede wszystkim Wspólnotę.
Aby można było odsłuchać takiego nauczania potrzeba m.in. utrzymania serwera, domeny, administracji strony internetowej, przygotowania każdego z nagrań, inwestycji w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Osoba, przygotowująca nauczanie spędza nad nim od kilku do kilkunastu godzin. Dodatkowo zatrudniamy osobę, która technicznie odszumia pliki audio, aby można było je odsłuchiwać na stronie (w dobrej jakości). Są też osoby, które rejestrują nagranie czy przygotowują sprzęt techniczny. Za jednym wykładem kryje się zaangażowanie wielu osób.
Kwota 5-6 zł jest naprawdę symboliczna i jest wyrazem szacunku do pracy tych osób, które współtworzą każde z nagrań. Zaznaczamy tylko, że gdyby wycenić rzeczywistą ilość pracy - każde z nich musiałoby kosztować sporo więcej. Oczywiście jeśli ktoś z Państwa nie jest w stanie zapłacić tej kwoty z racji finansowych trudności, prosimy o taką informację na adres: fundacja@glosnapustyni.pl.
Spotkania Wspólnoty są otwarte dla każdego, każdy może przyjść i uczestniczyć w nauczaniu na żywo, do czego serdecznie zapraszamy.