Jezus przychodząc na ziemię, pokazał nam jak może żyć człowiek, który ma prawdziwą, mocną, pełną relację z Bogiem i chodzi w mocy Ducha. I powiedział do swoich uczniów, że tak samo jak posłał Go Bóg, tak samo i On nas posyła, byśmy czynili to, co On sam robił. Aby nasze życie było uobecnianiem Królestwa Jezusa Chrystusa, a wola Ojca stawała się rzeczywistością na Ziemi. W tym samym posłannictwie szedł także Eliasz, i Jan Chrzciciel nazywany przez Jezusa [drugim] Eliaszem. Problem polega jednak na tym, że nieraz zupełnie nie rozumiemy tego, czym jest wola Boża. O koncepcji “woli Bożej” oraz znaczeniu i roli trzeciego Eliasza będziemy słuchać na wieczornym środowym spotkaniu.
Chrześcijańska Fundacja Głos na Pustyni nie jest instytucją kościelną, choć została powołana na rzecz odnowy i w służbie Kościołowi. Łączy ona ludzi, którzy kochają Kościół i są jego częścią. Jednak jako organizacja pozarządowa realizujemy nasze cele statutowe, podejmując różnorodne działania na rzecz zmiany życia ludzi, w tym poradnię chrześcijańską, projekcje filmowe, działalność wydawniczą, kursy i warsztaty, a przede wszystkim Wspólnotę.
Aby można było odsłuchać takiego nauczania potrzeba m.in. utrzymania serwera, domeny, administracji strony internetowej, przygotowania każdego z nagrań, inwestycji w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Osoba, przygotowująca nauczanie spędza nad nim od kilku do kilkunastu godzin. Dodatkowo zatrudniamy osobę, która technicznie odszumia pliki audio, aby można było je odsłuchiwać na stronie (w dobrej jakości). Są też osoby, które rejestrują nagranie czy przygotowują sprzęt techniczny. Za jednym wykładem kryje się zaangażowanie wielu osób.
Kwota 5-6 zł jest naprawdę symboliczna i jest wyrazem szacunku do pracy tych osób, które współtworzą każde z nagrań. Zaznaczamy tylko, że gdyby wycenić rzeczywistą ilość pracy - każde z nich musiałoby kosztować sporo więcej. Oczywiście jeśli ktoś z Państwa nie jest w stanie zapłacić tej kwoty z racji finansowych trudności, prosimy o taką informację na adres: fundacja@glosnapustyni.pl.
Spotkania Wspólnoty są otwarte dla każdego, każdy może przyjść i uczestniczyć w nauczaniu na żywo, do czego serdecznie zapraszamy.