Zapraszamy Was serdecznie na spotkanie środowe Głosu na Pustyni, które już w nadchodzącą środę 9 października o 19:00 na ul. Balickiej 214 w Krakowie. Będzie my jak zwykle rozpoczynać od uwielbienia.
Nauczaniem „Plan nie do odwołania, czyli o Wiernym Izraela”, podzieli się Seweryn Osowski z naszej głosowej służby formacji oraz autor książki „Nadzieja Izraela. Ruch mesjanistyczno-żydowski: historia i teraźniejszość”.
Przyjrzymy się biblijnemu spojrzeniu na naród pierwszego wybrania. Seweryn będzie mówił o tym, że Bóg jest wierny, ma swój plan, a dary Jego łaski są nieodwołalne. Nadal działa pośród Izraela i nie porzucił swego pierworodnego syna pomimo jego upadków, tak samo jak nie porzuci też nas.
I jeszcze kilka słów o naszym środowym mówcy:
Dr Seweryn Osowski – autor książki i publikacji naukowych dotyczących Żydów mesjanistycznych. Ukończył studia z zakresu historii (UP i UPJPII) oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej (UPJPII). Absolwent szkoły biblijnej Word of Life w Uppsali.
Przez kilka miesięcy przebywał w Izraelu w ramach programu Israel Total. Członek Rady ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej oraz członek Gathering in the Holy Spirit. Właściciel biura turystycznego specjalizującego się w organizacji wycieczek do Ziemi Świętej.
Chrześcijańska Fundacja Głos na Pustyni nie jest instytucją kościelną, choć została powołana na rzecz odnowy i w służbie Kościołowi. Łączy ona ludzi, którzy kochają Kościół i są jego częścią. Jednak jako organizacja pozarządowa realizujemy nasze cele statutowe, podejmując różnorodne działania na rzecz zmiany życia ludzi, w tym poradnię chrześcijańską, projekcje filmowe, działalność wydawniczą, kursy i warsztaty, a przede wszystkim Wspólnotę.
Aby można było odsłuchać takiego nauczania potrzeba m.in. utrzymania serwera, domeny, administracji strony internetowej, przygotowania każdego z nagrań, inwestycji w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Osoba, przygotowująca nauczanie spędza nad nim od kilku do kilkunastu godzin. Dodatkowo zatrudniamy osobę, która technicznie odszumia pliki audio, aby można było je odsłuchiwać na stronie (w dobrej jakości). Są też osoby, które rejestrują nagranie czy przygotowują sprzęt techniczny. Za jednym wykładem kryje się zaangażowanie wielu osób.
Kwota 5-6 zł jest naprawdę symboliczna i jest wyrazem szacunku do pracy tych osób, które współtworzą każde z nagrań. Zaznaczamy tylko, że gdyby wycenić rzeczywistą ilość pracy - każde z nich musiałoby kosztować sporo więcej. Oczywiście jeśli ktoś z Państwa nie jest w stanie zapłacić tej kwoty z racji finansowych trudności, prosimy o taką informację na adres: fundacja@glosnapustyni.pl.
Spotkania Wspólnoty są otwarte dla każdego, każdy może przyjść i uczestniczyć w nauczaniu na żywo, do czego serdecznie zapraszamy.