Prorokuj
Prorokuj

Podnoś, wzmacniaj, kochaj - PROROKUJ!


Prorok, proroctwo? Czy już masz przed oczami surowego starca, który doniosłym głosem woła: „Zmieńcie swoje postępowanie, nadchodzi czas sądu!”? To prawdopodobnie pierwszy obraz, który pojawia się chrześcijanom w głowie. Nie wiedzieć czemu, bo jest przecież zupełnie inaczej!

Przyjąłeś Ewangelię, zaufałeś Jezusowi – od teraz wielki Bóg to Twój Tatuś (Abba). A jak wiadomo, w rodzinie się rozmawia. Bóg ma coś do powiedzenia nie tylko wielkim ewangelizatorom, ale wszystkim swoim dzieciom. I zapewnia, że one rozpoznają Jego głos (J 10, 27). Co więcej, chce, abyśmy Jego czułe słowa przekazywali innym.
A przekazywanie Jego słów to nic innego jak prorokowanie.

Prawdopodobnie jesteś większym prorokiem niż Ci się wydaje. Tylko pora zacząć pytać, słuchać i odpowiadać na Boże szepty.

Co znajduje się na płycie?

„Podnoś, wzmacniaj, kochaj – PROROKUJ!” to zapis nauczań wygłoszonych podczas środowych spotkań wspólnoty Głos na Pustyni. Przez kilka ostatnich miesięcy 2016 roku tematem przewodnim nauczań był właśnie dar proroctwa. Dzięki różnorodnym perspektywom i bogatym doświadczeniom mówców, możemy przedstawić Wam krążek, który w sposób prosty, czasem pełen poczucia humoru, ale niezwykle wnikliwy i głęboki porusza temat daru proroctwa – daru, który jest fundamentem (choć często mamy inne wyobrażenia) chrześcijańskiego życia.

Spis wykładów

1. Świadek (Karol Sobczyk) (27:04)
2. Perspektywa miłości (Krzysztof Sowiński) (51:46)
3. Moc świadectwa (Karol Sobczyk) (48:58)
4. Powiedz tylko słowo (Karol Sobczyk) (47:37)
5. Masz to, co głosisz (o. Tomasz Czajka) (39:08)
6. Proroczy sługa (Jeff Eggers) (1:03:49)
7. Ziarno – początek wielkich owoców (Łukasz Naumann) (46:25)
8. Prorocze uwielbienie (Jakub i Dorota Herok) (1:32:59)
9. Fałszywi prorocy (Karol Sobczyk) (52:01)
10. Proroczy wymiar rodziny (Karol Sobczyk) (29:10)
11. Bóg urodził się w rodzinie (Karol Sobczyk) (51:31)