Zespół

Karol Sobczyk


Założyciel i Prezes Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni, w ramach której podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła. Dynamiczny mówca, autor książek i publikacji, sekretarz Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. W latach 2012-2017, również w ramach Sekretariatu, ściśle współpracował z abp Grzegorzem Rysiem. Od 2018 roku jest członkiem Rady ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej. Wraz z żoną prowadzi Wspólnotę Głos na Pustyni, której członkowie od kilku lat ewangelizują i posługują modlitwą w całej Polsce. Jego służba na rzecz odnowy charyzmatycznej oraz jedności chrześcijan, zaowocowała międzynarodową współpracą z Charismatic Leaders Fellowship (Augusta, USA), a także z instytutem Centro Pro-Unione (Rzym, Włochy), gdzie wspiera wypracowywanie dialogu pomiędzy rzymskimi katolikami i chrześcijanami wolnymi (non-denominational Christians). Od 2018 roku jest przedstawicielem Ogólnopolskiego Forum Wspólnot Ewangelizacyjnych przy Zespole ds. Nowej Ewangelizacji Konferencji Episkopatu Polski oraz od 2020 roku jest członkiem zespołu Krajowej Służby Komunii CHARIS w Polsce.

KONTAKT: karol@glosnapustyni.pl

Joanna Stanisławek 


Odpowiada za wizerunek Fundacji Głos na Pustyni, koordynuje social media i wydawnictwo. Absolwentka filologii polskiej i Kultury Litwy na Uniwersytecie Jagiellońskim, doktor językoznawstwa. Lider we Wspólnocie Głos na Pustyni. Marzy o Kościele, w którym nikt nie będzie mógł powstrzymać się, żeby nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli (Dz 4,20). Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę, zapytać o patronat – pisz śmiało.

KONTAKT: asia@glosnapustyni.pl

Waldemar Żwawa


Koordynator sklepu i wydawnictwa, mistrz wszelkich zagadnień techniczno-administracyjnych Fundacji. Doświaczony inżynier, jeden z liderów Wspólnoty Głos na Pustyni, koordynator Służby Rodzin i Kursu Małżeńskiego. Pragnie widzieć jeden, święty, niepodzielny Kościół, który sam siebie uniża, wskazując na tego, który jest prawdziwą głową - Jezusa.  Jeśli masz pytania, dotyczące sklepu - Waldek chętnie udzieli Ci odpowiedzi.

KONTAKT: waldek@glosnapustyni.pl

Katarzyna Pszczółka


W Głosie na Pustyni jest liderem pomocniczym koordynującym pracę liderów służb. Jej marzeniem jest widzieć Kościół świadomy swojego znaczenia w świecie wypływającego z jego tożsamości w Jezusie Chrystusie i tak przepełniony miłością, że ta miłość będzie widoczna już nawet w spojrzeniu. Modli się by ta miłość zaprowadzała na świecie jedność w różnorodności zgodnie z Bożym planem, byśmy wspólnie oczekiwali przyjścia Jezusa w chwale.

KONTAKT: kasia@glosnapustyni.pl