Spotkanie środowe 14 lipca odwołane z powodu zalania sali

🔹 Nasza sala na Łokietka bardzo poważnie ucierpiała w skutek burz i nawałnic, które przeszły nad Krakowem w piątkowe popołudnie. Dlatego musimy odwołać spotkanie środowe, które miało odbyć się 14 lipca – to, na które zapraszaliśmy Was kilka dni temu. W tym momencie nie mamy żadnej możliwości użytkowania naszej sali.
🔹 Wykładzina została całkowicie zalana. Kiedy w piątek po burzy otworzyliśmy drzwi na Łokietka, nie znaleźliśmy na niej ani jednego suchego centymetra. Wilgoć wzdłuż ściany pokazała, że woda sięgała ok. 3 cm nad powierzchnią wykładziny. W wielu miejscach utworzył się rozległe kałuże. Chodząc, a raczej brodząc po zalanej wykładzinie, odkrywaliśmy kolejne zalane sprzęty i przedmioty. Do późnych godzin nocnych przeprowadzaliśmy akcję ratunkową i próby osuszania. Ciągle szacujemy starty.
🔹 To piątkowe popołudnie było czasem, kiedy rzuciliśmy wszystko i pobiegliśmy ratować salę na Łokietka. To bardzo ważne dla nas miejsce. Wiemy, że to ważne miejsce również dla wielu z Was. Miejsce, w którym gromadzimy się, aby spotkać się z Bogiem. Miejsce, do którego zapraszamy ludzi, aby również inni mogli doświadczyć tego samego. Tak wiele osób doświadczyło tutaj miłości Boga i tak wiele osób nazywa to miejsce swoim duchowym domem.
🔹 Dziękujemy Wam ogromnie za Wasze wsparcie, jakie okazujecie nam w tym czasie. Dostaliśmy od Was wiele telefonów, smsów, wiadomości z zapewnieniami o modlitwie oraz z gotowością wsparcia na miejscu. Dziękujemy za Waszą pomoc, którą okazujecie nam na różne sposoby. Będziemy na bieżąco przekazywać Wam informacje o rozwoju sytuacji oraz o tym, kiedy będziemy mogli znowu zaprosić Was na spotkanie naszej Wspólnoty. Będziemy wdzięczni za Waszą modlitwę!
🔹 W całej tej sytuacji ufamy Bogu – wierzymy, że przeprowadzi nas przez z nią w najlepszy możliwy sposób i zatroszczy się o wszystko! „Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku, myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna” (Prz 3, 5-6).