Kolejne spotkanie Głosu na Pustyni już 8 maja! Będziemy gościć Marcina Jakimowicza – naszego Przyjaciela, redaktora Gościa Niedzielnego, lidera wspólnoty Diakonia Świętej Rodziny w Katowicach. Marcin podzieli się z nami nauczaniem “Ogrody w ruinach”
O czym będzie?
Mamy łatwość skupiania się na tym, co trudne, brudne, bolesne, zranione i koncertowania na tych rzeczywistościach całej swej uwagi. A to blokuje w nas wdzięczność… W homilii, którą Benedykt XVI żegnał 2012 rok powiedział: „Mimo wszystko jest dobro na świecie, a przeznaczeniem tego dobra jest zwyciężyć dzięki Bogu. Niewątpliwie czasem trudno jest uchwycić tę głęboką rzeczywistość, ponieważ zło robi więcej hałasu niż dobro”.
„Wasz Kościół przypomina cmentarz” – usłyszałem niedawno. „Przecież to znakomite miejsce dla proroka, który staje w Dolinie Suchych Kości i woła: «Słuchajcie głosu Pana!», a później zdumiony milknie widząc, że z przestrzeni, w których ogłosiliśmy śmierć, Bóg wyprowadza życie” – odpowiedziałem.
Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!
Do zobaczenia 8 maja (środa) o 19:00 na Balickiej 214 w Krakowie.
Chrześcijańska Fundacja Głos na Pustyni nie jest instytucją kościelną, choć została powołana na rzecz odnowy i w służbie Kościołowi. Łączy ona ludzi, którzy kochają Kościół i są jego częścią. Jednak jako organizacja pozarządowa realizujemy nasze cele statutowe, podejmując różnorodne działania na rzecz zmiany życia ludzi, w tym poradnię chrześcijańską, projekcje filmowe, działalność wydawniczą, kursy i warsztaty, a przede wszystkim Wspólnotę.
Aby można było odsłuchać takiego nauczania potrzeba m.in. utrzymania serwera, domeny, administracji strony internetowej, przygotowania każdego z nagrań, inwestycji w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Osoba, przygotowująca nauczanie spędza nad nim od kilku do kilkunastu godzin. Dodatkowo zatrudniamy osobę, która technicznie odszumia pliki audio, aby można było je odsłuchiwać na stronie (w dobrej jakości). Są też osoby, które rejestrują nagranie czy przygotowują sprzęt techniczny. Za jednym wykładem kryje się zaangażowanie wielu osób.
Kwota 5-6 zł jest naprawdę symboliczna i jest wyrazem szacunku do pracy tych osób, które współtworzą każde z nagrań. Zaznaczamy tylko, że gdyby wycenić rzeczywistą ilość pracy - każde z nich musiałoby kosztować sporo więcej. Oczywiście jeśli ktoś z Państwa nie jest w stanie zapłacić tej kwoty z racji finansowych trudności, prosimy o taką informację na adres: fundacja@glosnapustyni.pl.
Spotkania Wspólnoty są otwarte dla każdego, każdy może przyjść i uczestniczyć w nauczaniu na żywo, do czego serdecznie zapraszamy.